Biogenic Digestiv 25kg

BESTSELLER

Ochrona organizmów probiotycznych, odporność, wydajne trawienie

379,00 zł (8% VAT)
Cena rynkowa: 428,82 zł
Przewidywana dostawa: Już jutro!
MojeKurczaki.pl gwarantują bezpieczne zakupy.
Otrzymasz kupiony przedmiot albo zwrócimy Ci pieniądze.

Dr Kurczak Poleca!

Pamiętaj!!!

W sytuacjach newralgicznych dla wystąpienia problemów związanych z procesami trawienia spowodowanych zmianą paszy, zaburzeniem równowagi mikrobiologicznej, czy też w stresogennych momentach chowu zastosowanie Biogenic Digestiv jako preparatu pierwszego wyboru pozwoli ograniczyć konieczność wprowadzania antybiotyków, a to przełoży się na Twoje oszczędności finansowe.

Opinia sklepu o produkcie

Biogenic Digestiv zawiera mieszaninę biogenicznych kwasów organicznych wpływających na efektywne obniżenie pH w żołądku oraz ograniczenie rozwoju drobnoustrojów patogennych w przewodzie pokarmowym drobiu. Cechą wyróżniającą produkt jest duża skuteczność redukcji pH na całym odcinku przewodu pokarmowego (do 4 - 4,5) przy niskim dawkowaniu.

W odróżnieniu od innych zakwaszaczy Biogenic Digestiv nie zawiera składników buforujących. Specjalnie przygotowana biogeniczna kompozycja kwasów poprawia stopień strawności paszy i znacząco przyczynia się do poprawy jej wykorzystania, dezaktywuje cząsteczki organiczne w systemie wodnym, przez co zapewnia świeżość wody i czystość linii pojenia, ponadto pobudza sprawność układu immunologicznego poprzez stymulację wytwarzania przeciwciał i substancji przeciwbakteryjnych oraz hamuje procesy metaboliczne grzybów.

Naukowo potwierdzone właściwości kwasów organicznych mają istotny wpływ na efekt końcowy produkcji w aspektach zdrowotności stada, wykorzystania paszy, a tym samym wyniku ekonomicznego.

Siarczan miedzi (pentahydrat) - W organizmie miedź ściśle współdziała z żelazem. Ułatwia jego absorpcję w jelitach oraz transport i proces włączania żelaza do hemoglobiny - jest czynnikiem przeciw anemicznym. Miedź jest składnikiem wielu systemów enzymatycznych, głównie odpowiedzialnych za procesy utleniania komórkowego, ponadto uczestniczy w syntezie kolagenu (ścięgna) oraz otoczek mielinowych (włókna nerwowe), co determinuje prawidłowy wzrost.

 

Informacje producenta

Wskazania:

Biogenic Digestiv to niezwykle skuteczny preparat zakwaszający, który powinno się stosować w celu:

•  ograniczenia występowania biegunek,

•  poprawy apetytu,

•  w okresie spadku pobierania paszy lub w trakcie jej zmiany,

•  po zakończonej antybiotykoterapii (wraz z żywymi kulturami bakterii),

•  aby utrzymać równowagę mikrobiologiczną niezbędną do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego,

•  w sytuacjach stresowych (zmiana paszy, wysokie temperatury otoczenia, duże zagęszczenie itp.)aby niwelować ewentualne nieprawidłowości w przebiegu procesu trawienia,

• podczas występowania problemów spowodowanych przez grzyby z rodzaju Aspergillus i Candida.Przeznaczenie: Produkt przeznaczony jest dla wszystkich grup produkcyjnych drobiu.

Stosowanie:

Biogenic Digestiv zaleca sie podawać:

•  Standardowe zakwaszanie 300 ml / 1000 l wody do picia dla drobiu.

•  Interwencyjnie zakwaszanie 500 ml / 1000 l wody do picia dla drobiu.

Produkt można stosować od pierwszych dni życia ptaków.Okres karencji: Nie obowiązuje.Przechowywanie: Zapewnić produktowi suche, chłodne i dostatecznie wentylowane warunki.

Skład:

1 kg Biogenic Digestiv zawiera:

Materiały paszowe: glikol propylenowy, glicerol. DODATKI (w 1 kg):

Technologiczne: Regulatory kwasowości: kwas mrówkowy (E236), kwas ortofosforowy (E338), kwas propionowy (E280), kwas cytrynowy (E330).

Dietetyczne: Pierwiastki śladowe: Cu (E4) 2500 mg (CuSO4 x 5H2O),

SKŁADNIKI ANALITYCZNE (w 1 kg): popiół włókno surowe 0%, oleje i tłuszcz surowy 0%, lizyna 0%, metionina 0%.

Producent:

Herballine

Rodzaj paszy:

Mieszanka paszowa uzupełniająca

Z tym produktem warto zamówić także !