Zwroty i reklamacje

Reklamacje i Gwarancje

Po otrzymaniu towaru z naszego sklepu, jeśli zauważysz w nim wady techniczne, masz możliwość skorzystania ze świadczeń gwarancyjnych. Warto jednak pamiętać, że jako sklep dystrybutor, Mojekurczaki.pl nie ponosi bezpośredniej odpowiedzialności za działanie sprzedawanych produktów. Reklamacje dotyczące działania produktów należy kierować bezpośrednio do importerów i producentów, których dane znajdziesz na opakowaniach towaru.

Jeśli stwierdzisz wadę produktu, która nie wynika z transportu, reklamację należy zgłosić bezpośrednio do naszego sklepu. W takim przypadku odesłanie wadliwego produktu na nasz adres jest konieczne. Pozytywnie rozpatrzone reklamacje skutkują natychmiastowym zwrotem kosztów związanych z odesłaniem reklamowanego towaru. Reklamacje są rozpatrywane nie później niż w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki z reklamowanym produktem.

W przypadku uzasadnionej reklamacji, uszkodzony towar zostanie naprawiony lub wymieniony na inny pełnowartościowy produkt. Jeśli wymiana jest niemożliwa, sklep zwróci równowartość ceny produktu lub zaproponuje inne dostępne w naszym sklepie towary do wyboru. Pamiętaj, aby do reklamowanego towaru dołączyć dokument zakupu.

 

Zwroty Zakupionych Towarów

Zgodnie z przepisami prawa, masz prawo do odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Wystarczy złożyć stosowne oświadczenie na piśmie w terminie czternastu dni.

Jeśli zdecydujesz się na zwrot towaru, pamiętaj, że powinien on być należycie zapakowany i odesłany w ciągu 14 dni od jego otrzymania. Koszty związane z odesłaniem towaru pokrywasz samodzielnie.

Zwroty są akceptowane jedynie w przypadku towaru nieużywanego i oryginalnie zapakowanego. Jeśli spełnisz wszystkie warunki zwrotu, zwrot pieniędzy w wysokości ceny odesłanego towaru nastąpi w ciągu 7 dni na wskazane przez Ciebie konto.

Zapraszamy do pobrania druku reklamacji/zwrotu zamieszczonego na naszej stronie, który ułatwi Ci proces reklamacji lub zwrotu.

 

ZAŁĄCZNIKI

  1. Formularz reklamacja/zwrot
  2. Formularz protokół szkody w transporcie