Probiotyki dla drobiu

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, że ich układ trawienny to miejsce bogate w drobnoustroje. Część z nich uczestniczy w procesie trawienia i ich obecność jest korzystna lub wręcz niezbędna (tzw. naturalna flora jelitowa), inne zaś nie pełnią żadnych pożytecznych funkcji i w pewnych sytuacjach stają się zagrożeniem dla zdrowia stada (flora patogenna, m.in. E.Coli, Shigella sp., Salmonella sp.). Jeśli te dwie grupy drobnoustrojów pozostają wobec siebie w równowadze – ptak jest zdrowy, a procesy trawienia i wchłaniania przebiegają bez zarzutu. Jeśli jednak flora naturalna zaczyna ustępować pola niekorzystnej, równowaga zostaje zaburzona. Dochodzi wtedy do widocznego pogorszenia strawności paszy i wchłaniania paszy, powstaje stan zapalny i z reguły występuje biegunka.


Enteric 50g

WYBÓR HODOWCÓW

Innowacyjny probiotyk.

Jedyny na rynku dostępny dla drobiu unikalny szczep bakterii probiotycznych
Bacillus subtilis PB6.

37,00 zł (45,00 zł)
Opis produktu

Enteric 6x50g

BESTSELLERWYBÓR HODOWCÓW

Enteric - Innowacyjny probiotyk.

Jedyny na rynku, dostępny dla drobiu unikalny szczep bakterii probiotycznych
Bacillus subtilis PB6.

198,00 zł (226,00 zł)
Opis produktu

Multibiotic + Chelat 1kg

BESTSELLERWYBÓR HODOWCÓW

Multibiotic  + chelat jest specjalistycznym produktem stworzonym dla drobiu rzeźnego w każdym wieku, celem szybkiego dostarczenia zróżnicowanej flory zasiedlającej przewód pokarmowy (probiotyki) oraz substancji odżywczych dla bakterii (prebiotyków) oraz niezbędnych składnikó

215,00 zł (237,47 zł)
Opis produktu

LactoBiotic 1l

WYBÓR HODOWCÓW

LactoBiotic jest produktem przeznaczonym dla drobiu i dostarczającym organizmowi probiotycznych bakterii z rodziny Lactobacillaceae rodzaju Lactobacillus. To bakterie Gram+ najliczniejsze spośród grupy bakterii kwasu mlekowego.

179,00 zł (198,87 zł)
Opis produktu

BetaProbiotic Anisi 1kg

WYBÓR HODOWCÓW

BetaProbiotic Anisi jest połączeniem bakterii probiotycznych Enterococcus faecium z betainą, łączy różne efekty mające na celu stabilizację flory jelitowej u młodych jednodniowych piskląt oraz u starszych ptaków.

184,20 zł (205,69 zł)