Stres termiczny (upały)

Okres upałów to jeden z krytycznych momentów w produkcji drobiarskiej. Większość hodowców odnotowuje w tym czasie spadek produkcyjności stada. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 25 czy 30˚C, nawet najbardziej wydajny system wentylacyjny nie jest w stanie zapewnić komfortowych warunków na hali. W tych temperaturach ptaki przeżywają stres cieplny, a ich organizm włącza swoisty „system chłodzenia”. Efektem działania tego systemu jest spadek spożycia paszy, obniżona aktywność stada i wszechobecne zianie. To, co dla ptaka jest zachowaniem naturalnym, dla Ciebie jako hodowcy oznacza niestety straty. Na szczęście możesz złagodzić ten czarny scenariusz.


Anti-Thermic 5l

Najczęściej kupowane

Anti-Thermic to preparat izotoniczny stworzony w celu przeciwdziałania stresowi termicznemu. Składniki preparatu sprawnie regulują gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu ptaków.

Cena: 219,24 zł (241,78 zł)
Opis produktu

Mintalin 2l

Wybór hodowców
Najczęściej kupowane

Mintalin to ziołowo-witaminowy przeparat ułatwiający oddychanie i udrażniający górne drogi oddechowe ptaków przebywających w pomieszczeniach inwentarskich. Olejki eteryczne z eukaliptusa i mięty zawarte w Mintalinie działają wykrztuśnie, rozkurczowo i chłodząco.

Cena: 228,00 zł (246,00 zł)
Opis produktu

Osmotic start + kw. organiczne + oregano 2l

Wybór hodowców
Najczęściej kupowane

OSMOTIC start to preparat izotoniczno-energizujący wzbogacony lizyną, betainą, witaminą C, dwoma kwasami organicznymi oraz olejkiem z Fructus Anisi.

Cena: 92,20 zł (101,23 zł)
Opis produktu

Hydrolin Balance 5l

Wybór hodowców
Najczęściej kupowane

Hydrolin Balance to specjalistyczny preparat izotoniczno-energizujący, którego składniki w istotny sposób przeciwdziałają powstawaniu negatywnych skutków stresu termicznego. Doskonale wspomaga gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu.

Cena: 215,50 zł (243,20 zł)
Opis produktu

Osmotic finish + anyż 3kg

Wybór hodowców

Osmotic Finish + anyż to preparat izotoniczno-energetyzujący stworzony z myślą o ostatnich kilku dniach tuczu.jego głównym zadaniem jest poprawa końcowej wagi ptaków oraz lepsze przygotowanie ptaków do transportu - w celu minimalizowania stresu oraz ewentualnych upadków.

Cena: 162,20 zł (211,23 zł)
Opis produktu

Aqua-Finall 5 l

Preparat energetyczno-elektrolityczny. Zwiększa przyswajalność wody o ok. 7%. W okresie upałów pokrywa zwiększone zapotrzebowanie ptaków elektrolity i poprawia wchłanianie wody z przewodu pokarmowego.

Cena: 207,03 zł (229,38 zł)
Opis produktu

Acerol C+

Wybór hodowców
Najczęściej kupowane

Acerol C+ to najwyższej jakości witamina C połączona z ekstraktem z aceroli. Najbogatszym źródłem witaminy C są owoce aceroli (Malpighia emarginata). Zawierają one dwa razy więcej witaminy C niż dzika róża, 20 razy więcej niż kiwi i aż 30 razy więcej niż cytryna.

Cena: 79,41 zł (98,35 zł)
Opis produktu

C 100 1 kg

Jedyne takie połączenie na rynku!!!

Cena: 89,00 zł (105,10 zł)

Reidrosal 5 l

Wysokiej klasy elektrolit. Skutecznie przywraca równowagę osmotyczną komórek i wysyca organizm wodą. Doskonale sprawdza się podczas upałów, u piskląt  i przed planowanym transportem. Również w przebiegu biegunek, gdy podnosi się ryzyko odwodnienia Reidrosal skutecznie to ryzyko zmniejsza.

Cena: 216,11 zł (241,52 zł)

Composito C

NOWA LEPSZA FORMUŁA!!!

Cena: 124,33 zł (159,21 zł)

Tonitral 121 5 l

Usprawnia krążenie w centralnym układzie oddechowym i poprawia poziom wysycenia krwi tlenem. To poprawia ogólną aktywność i stan zwierząt. Podawany w okresie upałów zdecydowanie poprawia stan i wytrzymałość ptaków na niekorzystne warunki oraz redukuje ilość upadków.

Cena: 218,80 zł (268,27 zł)

Anilyte + C 1kg

Nowość na Polskim rynku, preparaty w formie granulatu. To nowe możliwości i szerokie działanie na wiele ważnych aspektów w hodowli drobiu.

Czym charakteryzuje ta nowa technologia i preparat Anilyte + C

Cena: 96,23 zł (116,11 zł)