Stres termiczny (upały)

Okres upałów to jeden z krytycznych momentów w produkcji drobiarskiej. Większość hodowców odnotowuje w tym czasie spadek produkcyjności stada. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 25 czy 30˚C, nawet najbardziej wydajny system wentylacyjny nie jest w stanie zapewnić komfortowych warunków na hali. W tych temperaturach ptaki przeżywają stres cieplny, a ich organizm włącza swoisty „system chłodzenia”. Efektem działania tego systemu jest spadek spożycia paszy, obniżona aktywność stada i wszechobecne zianie. To, co dla ptaka jest zachowaniem naturalnym, dla Ciebie jako hodowcy oznacza niestety straty. Na szczęście możesz złagodzić ten czarny scenariusz.


Anti-Thermic 5l

BESTSELLER

Anti-Thermic to preparat izotoniczny stworzony w celu przeciwdziałania stresowi termicznemu. Składniki preparatu sprawnie regulują gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu ptaków.

220,00 zł (241,78 zł)
Opis produktu

Hydrolin Balance 5l

BESTSELLERWYBÓR HODOWCÓW

Hydrolin Balance to specjalistyczny preparat izotoniczno-energizujący, którego składniki w istotny sposób przeciwdziałają powstawaniu negatywnych skutków stresu termicznego. Doskonale wspomaga gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu.

229,00 zł (243,20 zł)
Opis produktu

Acerol C+

BESTSELLERWYBÓR HODOWCÓW

Acerol C+ to najwyższej jakości witamina C połączona z ekstraktem z aceroli. Najbogatszym źródłem witaminy C są owoce aceroli (Malpighia emarginata). Zawierają one dwa razy więcej witaminy C niż dzika róża, 20 razy więcej niż kiwi i aż 30 razy więcej niż cytryna.

80,00 zł (98,35 zł)
Opis produktu

Osmotic finish + anyż 3kg

WYBÓR HODOWCÓW

Osmotic Finish + anyż to preparat izotoniczno-energetyzujący stworzony z myślą o ostatnich kilku dniach tuczu.jego głównym zadaniem jest poprawa końcowej wagi ptaków oraz lepsze przygotowanie ptaków do transportu - w celu minimalizowania stresu oraz ewentualnych upadków.

165,00 zł (211,23 zł)
Opis produktu

Osmotic start + kw. organiczne + oregano 2l

BESTSELLERWYBÓR HODOWCÓW

OSMOTIC start to preparat izotoniczno-energizujący wzbogacony lizyną, betainą, witaminą C, dwoma kwasami organicznymi oraz olejkiem z Fructus Anisi.

99,00 zł (111,23 zł)
Opis produktu

C 100 1 kg

Jedyne takie połączenie na rynku!!!89,00 zł (105,10 zł)
Opis produktu

Aqua-Finall 5 l

Preparat energetyczno-elektrolityczny. Zwiększa przyswajalność wody o ok. 7%. W okresie upałów pokrywa zwiększone zapotrzebowanie ptaków elektrolity i poprawia wchłanianie wody z przewodu pokarmowego.

230,00 zł (259,38 zł)
Opis produktu