Fortipan 5 l

Fortipan to super witamina D3 . Niezbędna do tego, żeby Twoje stado miało silny szkielet i doskonałe wyniki nieśne oraz uniknęło krzywicy i osteoporozy!

Nasza cena: 224.87 zł (208.21 zł netto)
Cena rynkowa: 237.10 zł
Waga: 5.5 kg
Doskonały zamiennik
Nasza cena: 219.00 zł (202.78 zł netto)
Cena rynkowa: 253.73 zł
Waga: 6.4 kg
 
 

Opinia sklepu o produkcie

Nowoczesny preparat zawierający dwie uzupełniające się formy witaminy D3, wybrane witaminy, makro i mikroelementy oraz aminokwas histydynę. Wszystkie te składniki są niezbędne, żeby kościec młodych ptaków rozwijał się prawidłowo, a jaja miały dobrze wykształcone skorupy.

Szkielet piskląt rośnie tak szybko, że bez uzupełniania o odpowiednie składniki nie będzie silny. W paszy jest ich zbyt mało, żeby pokryć zapotrzebowanie rosnącego organizmu. Suplementacja w tym okresie jest zatem konieczna, żeby uformować solidny szkielet - dość silny, aby następnie bez problemów mógł wytrzymać obrastanie masą mięśniową.
Fortipan wyróżnia się spośród innych preparatów wysoką przyswajalnością witaminy D3 i doskonałym  składem. Dlatego warto podawać go pisklętom.

W przypadku niosek, witamina D3 jest potrzebna, aby wapń dotarł do miejsc, w których jest niezbędny, czyli do tworzącej się skorupy jaja i do kości. Podawanie Fortipan'u zapobiega osteoporozie u niosek i poprawia jakość skorupy jaj. Dzięki redukowaniu wielkości porów w jajach, zwiększa też wskaźnik wylęgowości. Podawanie witaminy D3 jest szczególnie ważne w przypadku ptaków rosnących oraz w stadach starszych, gdzie normą są zaburzenia w syntezie tej witaminy.
 

Dlaczego na szczególną uwagę zasługuje równorzędne zastosowanie w Fortipanie dwóch źródeł witaminy D3?

Wspomniane formy to:

  • tradycyjna, wymagająca po wchłonięciu z jelita licznych przekształceń biochemicznych oraz
  • forma będąca pół-metabolitem, czyli 25-hydroksycholekalcyferol, który po wchłonięciu z jelita omija jeden z długotrwałych etapów przemian wątrobowych i bezpośrednio z krwioobiegu przenoszony jest do nerek, gdzie ulega transformacji (hydroksylacji) do właściwej, czynnej i najważniejszej formy tej witaminy: 1,25-dihydroksycholekalciferolu.

W przypadku występowania deficytów witaminy D3 w organizmie tzw. deficytów fizjologicznych (np. zmian patologicznych w wątrobie, zaburzeń w syntezie witaminy D3 u niosek po 50 tygodniu produkcji), zastosowanie formy aktywnej witaminy w postaci pół-metabolitu wraz z tradycyjną formułą chemiczną jest efektywniejsze z uwagi na lepsze ich wykorzystanie. Również zastosowanie równoległe dwóch form witaminy D3 pozwala na utrzymywanie w osoczu ptaków dość stałego jej poziomu (w formie 25-hydroksycholekalcyferolu), co jest ważne dla homeostazy ustroju, np. w zakresie produkcji i "obrotu" białkami transportowymi CaBP, a tym samym pozwala płynnie regulować bilans wapniowo-fosforowy.

Wskazania:

Fortipan stosuj jako uzupełnienie dawki pokarmowej w witaminę D3 oraz składniki uczestniczące w procesie mineralizacji.

Nioskom podawaj w celu:

  • zapobiegania osteoporozie,
  • poprawy jakości skorupy jaj
  • zwiększenia wylęgowości,
  • po 50 tygodniu życia niosek w celu utrzymania parametrów nieśności.

Brojlerom podawaj w celu:

  • zapobiegania krzywicy,
  • poprawy wzrostu i wytrzymałości kośćca,
  • zapobiegania dyschondroplazji piszczelowej.

Wybierz Fortipan, jeśli chcesz dać swojemu stadu to, co najlepsze.

Informacje producenta

Stosowanie:

Fortipan stosuj w dawce 1-2 l / 1000 l wypijanej wody przez 5-7 dni.

Skład:

1 litr preparatu Fortipan zawiera:  Witamina D3 2000 tys. I.U.; Witamina K1 350 mg; Biotyna 20 mg; Cynk 10 g; Mangan 5 g; L-Histydyna 2 g; Magnez 800mg; Nośnik do 1000 ml.

Producent

Chemifarma

Zdjęcia

Rodzaj paszy

Mieszanka paszowo uzupełniająca

Wszelkie prawa zastrzeżone © MojeKurczaki.pl 2009-2018. Kopiowanie w całości lub fragmentów informacji zawartych w serwisie www.mojekurczaki.pl bez wyraźnej, pisemnej zgody właściciela jest zabronione. Dotyczy to zarówno treści tekstowej, jak i graficznej. Korzystanie ze sklepu oznacza akceptację regulaminu.

Serwis korzysta z plików cookies.
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności i wykorzystywania plików cookies.

Certum