K-Othrine Partix 250ml

Zwalczanie owadów biegających, much i os

Nasza cena: 185.00 zł (150.41 zł netto)
Cena rynkowa: 206.00 zł
Waga: 0.4 kg
 

Opinia sklepu o produkcie

K-Othrine Partix zwalcza owady biegające np. karaczany, pluskwy, pająki i muchy wewnątrz budynków oraz os w wolno wiszących gniazdach na zewnątrz pomieszczeń.

K-Othrine Partix działa kontaktowo, efekt bójczy następuje w podczas kontaktu owadów z opryskaną powierzchnią, działa również na powierzchniach porowatych. Można go stosować w magazynach, budynkach gospodarskich, barach, restauracjach, hotelach, zakładach przetwórstwa spożywczego, piearniach, lokalach mieszkalnych itp. Przy zachwoaniu środków ostrożności można go stosować rownież do dezynsekcji szpitali, żłobków.

K-Otchrine powstała w nowej technologii PARTIX, która pozawala na równomierne rozprowadzenie preparatu na powierzchniach porowatych.

Wskazania:

K-Othrine Partix 250ml  zwalcza owady biegające np. karaczany, pluskwy, pająki i muchy wewnątrz budynków oraz os w wolnowiszących gniazdach na zewnątrz pomieszczeń.

Informacje producenta

Stosowanie:

Stosowanie w postaci roztworu:
Zwalczanie populacji karaczanów, pająków oraz much w spoczynku: roztwór roboczy (5 ml produktu rozpuszczonego w wodzie do uzyskania objętości 1 l) nanosić przez oprysk w dawce 50 ml na powierzchni 1 m2 (6,25 mg deltametryny na m2).

Zwalczanie populacji pluskiew:

 • pierwszy zabieg: roztwór roboczy (10 ml produktu rozpuszczonego w wodzie do uzyskania objętości 1 l) nanosić przez oprysk w dawce 50 ml na powierzchni 1 m2 (12,5 mg deltametryny na m2);
 • drugi zabieg (po 4 dniach): roztwór roboczy (5 ml produktu rozpuszczonego w wodzie do uzyskania objętości 1 l) nanosić przez oprysk w dawce 50 ml na powierzchni 1 m2 (6,25 mg deltametryny na m2).

Zwalczanie populacji os w wolnowiszących gniazdach: roztwór roboczy (10 ml produktu rozpuszczonego w wodzie do uzyskania objętości 1 l) nanosić poprzez oprysk w dawce 200 ml na gniazdo (50 mg deltametryny na gniazdo).

Sposób stosowania

W przypadku zwalczania karaczanów i pająków na powierzchniach poddawanych czyszczeniu na mokro: stosować produkt w postaci roztworu poprzez oprysk na szpary i szczeliny o szerokości pasa nie większej niż 0,1 m.

W przypadku zwalczania karaczanów i pająków na powierzchniach, które nie są poddawane czyszczeniu na mokro: stosować produkt w postaci roztworu poprzez oprysk na ograniczone powierzchnie tj. powierzchnie za meblami kuchennymi, pod lodówkami, pod zlewami, piekarnikami, podgrzewaczami wody oraz we wszystkich szparach i szczelinach mogących stanowić schronienie dla owadów.

Dodatkowe obostrzenia w przypadku stosowania produktu przeciwko karaczanom i pająkom: w przypadku stosowania na szpary i szczeliny w miejscach poddawanych czyszczeniu na mokro, produkt aplikować maksymalną szerokością pasma oprysku 0,1 m. W tym celu, może być konieczne zastosowanie specjalnej dyszy do opryskiwacza i zachowanie odpowiedniej odległości od powierzchni.

W przypadku zwalczania pluskiew: stosować produkt w postaci roztworu poprzez oprysk na ograniczone powierzchnie nie poddawane czyszczeniu na mokro tj. dywany, materace, meble tapicerowane.

Dodatkowe obostrzenia w przypadku stosowania produktu przeciwko pluskwom: wszelkie materiały nadające się do prania (takie jak: pościel, zasłony) powinny być wyniesione z pomieszczenia przed rozpoczęciem zabiegu dezynsekcji; nie aplikować na powierzchnie, które są poddawane czyszczeniu na mokro; w przypadku stosowania produktu na meble tapicerowane, dywany itp., chronić podłogę nieprzepuszczalnym materiałem (np. folią z tworzywa sztucznego) lub usunąć produkt z podłogi przy użyciu jednorazowych chusteczek.

W przypadku zwalczania much w spoczynku: ustalić miejsce bytowania much i aplikować produkt na powierzchniach nie poddawanych czyszczeniu na mokro (np. ściany, ramy okienne, sufity).

W przypadku zwalczania os w wolnowiszących gniazdach: stosować produkt w postaci roztworu poprzez oprysk gniazda.

Dodatkowe obostrzenia w przypadku stosowania produktu przeciwko osom w wolnowiszących gniazdach (na zewnątrz pomieszczeń):

 • Nie aplikować produktu w pobliżu użytków rolnych, zwierząt niebędących przedmiotem zwalczania, stawów i innych zbiorników wodnych, uli.
 • Przed aplikacją produktu, przykryć ziemię np. za pomocą folii z tworzywa sztucznego.
 • Nie aplikować podczas opadów atmosferycznych.
 • W przypadku gniazd wiszących w górnej partii ściany, pod dachem, aplikować wyłącznie na gniazda zabezpieczone przed opadem deszczu i zalaniem.
 • Osy mogą być agresywne, atakować oraz żądlić ludzi zanim nastąpi efekt porażenia. W celu zmniejszenia tego ryzyka, aplikować produkt po zmierzchu nosząc środki ochrony indywidualnej. Osoby trzecie nie powinny przebywać w miejscu przeprowadzenia zabiegu.

Przygotowywanie roztworu

Stosowany sprzęt napełnić połową wymaganej ilości wody. Dodać odmierzoną ilość produktu. Dopełnić wodą do uzyskania wymaganego rozcieńczenia i wymieszać. Aplikować za pomocą sprzętu wytwarzającego oprysk o ciśnieniu 1-3 barów o wielkości kropli powyżej 100 μm.

Mieszanie i opryskiwanie:

 • Upewnić się, że opryskiwacz jest czysty. Jeżeli jest to konieczne, przed użyciem należy wypłukać opryskiwacz wodą z detergentem i usunąć popłuczyny zgodnie z krajowymi i regionalnymi przepisami.
 • Nalać do opryskiwacza połowę wymaganej ilości wody. Ostrożnie otworzyć pokrywę i zamknięcie opakowania produktu. Odmierzyć dokładnie wymaganą ilość produktu i wlać ostrożnie do zbiornika opryskiwacza. Dolać do zbiornika opryskiwacza wodę do odpowiedniego poziomu i wymieszać dokładnie. Jeżeli przerwa w zabiegu jest dłuższa niż 30 minut, należy ponownie wymieszać produkt.
 • Rozcieńczać tylko wodą.
 • Aplikować za pomocą sprzętu wytwarzającego oprysk o ciśnieniu 1-3 barów o wielkości kropli powyżej 100 μm. Do stosowania na odkrytych powierzchniach używać dyszy o płaskim strumieniu. W przypadku stosowania na szpary i szczeliny w miejscach poddawanych czyszczeniu na mokro, produkt aplikować maksymalną szerokością pasma oprysku 0,1 m. W tym celu, może być konieczne zastosowanie specjalnej dyszy do opryskiwacza i zachowanie odpowiedniej odległości od powierzchni.
 • Nie należy przechowywać roztworu roboczego. Zawsze przed użyciem należy przygotować nowy roztwór.

Jednokrotna aplikacja produktu pozwala na zniszczenie populacji karaczanów, pająków, much w spoczynku i os w wolnowiszących gniazdach. Dwukrotna aplikacja produktu pozwala na zniszczenie populacji pluskiew. W przypadku zwalczania organizmów wewnątrz pomieszczeń, nie używać więcej niż 11 razy w roku.

Produkt wykazuje skuteczność do:

 • 12 tygodni w przypadku zwalczania karaczanów i pluskiew;
 • 8 tygodni w przypadku zwalczania pająków;
 • 5 tygodni w przypadku zwalczania much w spoczynku;
 • od 1 do 2 tygodni w przypadku całkowitej eliminacji gniazda os.

Skład:

K-Othrine Patrix zawiera: Deltametryna 2,45 [g/100 g]nr CAS: 52918-63-5 karboksylan (S)-α-cjano-3-fenoksybenzylo(1R,3R)-3-(2,2-dibromowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanuZAWIERA:CMIT/MIT 0,0012 [g/100 g]nr CAS: 55965-84-9 masa reakcji 5-chloro-2-metylo-2h-izotiazol-3-onu i 2-metylo-2h-izotiazol-3-onu (3:1)

Producent

Bayer

Zdjęcia

Wszelkie prawa zastrzeżone © MojeKurczaki.pl 2009-2022. Kopiowanie w całości lub fragmentów informacji zawartych w serwisie www.mojekurczaki.pl bez wyraźnej, pisemnej zgody właściciela jest zabronione. Dotyczy to zarówno treści tekstowej, jak i graficznej. Korzystanie ze sklepu oznacza akceptację regulaminu.

Serwis korzysta z plików cookies.
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności i wykorzystywania plików cookies.

Certum