ProAcid LA 25kg

BESTSELLER

Przedłużony efekt zakwaszenia z dodatkiem miedzi!!!

330,00 zł (8% VAT)
Cena rynkowa: 345,78 zł
Przewidywana dostawa: Już jutro!
MojeKurczaki.pl gwarantują bezpieczne zakupy.
Otrzymasz kupiony przedmiot albo zwrócimy Ci pieniądze.

Opinia sklepu o produkcie

Wybór hodowców

ProAcid LA jest preparatem zakwaszającym, w którym zastosowano mieszaninę różnych kwasów, w tym najbardziej wartościowego kwasu mrówkowego. Tak skomponowana mieszanina kwasów bardzo korzystnie wpływa na właściwe działanie układu pokarmowego. Zakwasza środowisko, dzięki czemu znacznie ogranicza występowanie biegunek, reguluje pH jelit oraz kontroluje ilość i rodzaj bakterii bytujących w przewodzie pokarmowym ptaków.  Ma to ogromne znaczenie w ograniczaniu strat w produkcji drobiu spowodowanych problemami ze strony układu pokarmowego.

Liczne badania wykazały, że stałe i systematycznie stosowanie ProAcid LA powoduje obniżenie pH przewodu pokarmowego, co ma wpływ na zdrowotność i utrzymanie równego tempa wzrostu ptaków oraz lepsze wykorzystanie paszy.  ProAcid LA można stosować już od pierwszych dni życia piskląt.

ProAcid LA wykazuje wydłużony efekt zakwaszenia umożliwiając rozwój prawidłowej flory bakteryjnej układu pokarmowego, hamując jednocześnie wzrost i rozwój patogenów chorobotwórczych. Ponadto pobudzaja sprawność układu immunologicznego poprzez stymulację wytwarzania pewnych przeciwciał i substancji przeciwdrobnoustrojowych.

W organizmie miedź ściśle współdziała z żelazem. Ułatwia jego absorpcję w jelitach oraz transport i proces włączanie żelaza do hemoglobiny - jest czynnikiem przeciwanemicznycm. Miedź jest składnikiem wielu systemów enzymatycznych, głównie odpowiedzialnych za procesy utleniania komórkowego, ponadto uczestniczy w syntezie kolagenu (ścięgna) oraz otoczek mielinowych (włókna nerwowe).

Informacje producenta

Wskazania:

ProAcid LA należy stosować w przypadku wystąpienia:

  • biegunek
  • spadku pobierania paszy lub w trakcie jej zmiany
  • po zakończonej antybiotykoterapii
  • w sytuacjach stresowych (zmiana paszy, wysokie temperatury, duże zagęszczenie itp.)
  • w celu zminimalizowania ewentualnych niestrawności pokarmowych
  • zaburzenia równowagi bakteryjnej przewodu pokarmowego

Stosowanie:

ProAcid stosuj w ilości:

  • profilaktycznie: 1kg/1000l wody do picia
  • interwencyjnie 2kg/1000l wody do picia

Nie obowiązuje karencja

Skład:

W skałd ProAcid LA wchodzi: kwas mrówkowy (E236), kwas propionowy (E280), kwas mlekowy (E270), mrówczan amonu (E295), siarczan miedzi (max 3800ppm Cu)

Producent:

Kemira ChemSolutions b.v.

Rodzaj paszy:

Mieszanka paszowa uzupełniająca