Reidrosal 5 l

Reidrosal to doskonale zbilansowany elektrolit. Zapewnia szybkie wchłanianie roztworów wodnych z przewodu pokarmowego. Zapobiega odwodnieniu piskląt po transporcie, ogranicza straty podczas upałów.

216,11 zł (8% VAT)
Cena rynkowa: 241,52 zł

Przewidywana dostawa: Już jutro!
MojeKurczaki.pl gwarantują bezpieczne zakupy.
Otrzymasz kupiony przedmiot albo zwrócimy Ci pieniądze.

Dr Kurczak Poleca!

Świetny preparat przeciwko odwodnieniu. Stosuję go w upalne dni, bo uzupełnia minerały i aminokwasy. Jest też świetny dla piskląt - kiedyś dostałem na fermę przygrzane w transporcie jednodniówki - podałem w pierwszej wodzie Reidrosal i uratowałem stado.

Opinia sklepu o produkcie

Wysokiej klasy elektrolit. Skutecznie przywraca równowagę osmotyczną komórek i wysyca organizm wodą. Doskonale sprawdza się podczas upałów, u piskląt  i przed planowanym transportem. Również w przebiegu biegunek, gdy podnosi się ryzyko odwodnienia Reidrosal skutecznie to ryzyko zmniejsza.

Podczas upałów zapotrzebowanie ptaków na wodę i sole mineralne jest zwiększone, a jednocześnie wchłanianie samej wody z przewodu pokarmowego w tych warunkach jest utrudnione. Odpowiedni skład Reidrosal'u sprawia, że jego roztwór jest łatwo wchłaniany i szybko pokrywa zapotrzebowanie zwierząt w wodę oraz makro- i mikroelementy.

Podawanie Reidrosal'u jest także uzasadnione w przypadku stada przeznaczonego do uboju. Zwierzęta, które będą poddane stresowi załadunku i transportu, zniosą te zabiegi dużo lepiej, gdy zadbasz o ich nawodnienie. Bezsprzecznym plusem jest także to, że nawodnienie oznacza zwiększenie masy ciała ptaków.

Reidrosal podawany pisklętom pozwala na uzupełnienie niedoborów wody i składników mineralnych już w pierwszych godzinach obecności piskląt na fermie, wzmacnia je i pomaga przystosować się do nowych warunków. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w chwili wstawienia pisklęta są z reguły lekko odwodnione, a ich organizm posiada bardzo wątłe umiejętności adaptacyjne. Stres związany z transportem i nagłą zmianą otoczenia dodatkowo ten stan pogłębia.

Informacje producenta

Wskazania:

Reidrosal stosuj w celu przywrócenia równowagi elektrolitowej. Podawaj:

  • w pierwszych godzinach po wstawieniu piskląt,
  • w ostatnich dniach przed zdaniem ptaków do ubojni,
  • w przypadku stresu (szczególnie termicznego),
  • w przypadku odwodnienia i zaburzeń elektrolitowych,
  • w przebiegu biegunek,
  • przed i po transporcie.

Stosowanie:

Reidrosal stosuj w dawce 0,5-1 l / 1000 l wypijanej wody przez 3-5 dni.

Skład:

1 litr preparatu Reidrosal zawiera: Glicyna 40 g; Sorbitol 20 g; Cytrynian sodowy 20 g; Chlorek sodowy 16 g; Glukonian wapnia 5 g; Cytrynian potasowy 5 g; Witamina C 2 g; Glukonian magnezu 1 g; Witamina B12 100 mg; L-Lizyna 3 g; L-Arginina 1,5 g; L-Leucyna 800 mg; L-Walina 700 mg; DL-Metionina 600 mg; L-Izoleucyna 400 mg; L-Tryptofan 40 mg; Nośnik do 1000 ml.

Producent:

Chemifarma

Rodzaj paszy:

Mieszanka paszowa uzupełniająca