Wzmocnienie ptaków po antybiotykoterapii

Antybiotykoterapia oprócz działań przez nas pożądanych, czyli wyleczeniu występującej infekcji bakteryjnej wiąże się także ze skutkami ubocznymi. Są to wyjałowienie przewodu pokarmowego z bakterii naturalnie zasiedlających jelita, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, wspomagają trawienie, perystaltykę, syntetyzują witaminy.

Może to prowadzić do osłabienia ptaków. Aby tego uniknąć ok 24h po zakończeniu podawania antybiotyków należy zastosować PROBIOTYKI.

Są to preparaty zawierające szczepy bakterii występujące naturalnie w przewodzie pokarmowym, które pomagają w kolonizacji wyjałowionych jelit.  Najczęściej stosowane są produkty z pospolitą bakterią Enterococus Fecium, a różniące się liczbą bakterii w produkcie (Schröder Probiotic, Protexin, Enteroferm), ale są i ciekawsze produkty z bardziej efektowniejszymi szczepami jak Enteric, który w składzie ma bakterię Bacillus Subtilis.


Schröder Probiotic

Protexin

Enteroferm 35G

Dobrą praktyką jest również podanie kompleksów witaminowych jak Aminovitamin, Quatro AD3EK, Chick Start, Vitaminum 24, Promostart czy witaminę C. Stosowanie probiotyków zalecane jest także w pierwszych godzinach życia piskląt, przed i po zmianie paszy, przed i po szczepieniu i sytuacjach stresowych.


Aminovitamin

Chick Start

Witamina C

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © MojeKurczaki.pl 2009-2022. Kopiowanie w całości lub fragmentów informacji zawartych w serwisie www.mojekurczaki.pl bez wyraźnej, pisemnej zgody właściciela jest zabronione. Dotyczy to zarówno treści tekstowej, jak i graficznej. Korzystanie ze sklepu oznacza akceptację regulaminu.

Serwis korzysta z plików cookies.
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności i wykorzystywania plików cookies.

Certum