Laxilin 5l

Laxilin - stop uporczywym biegunkom

Najczęściej kupowane Wybór hodowców
Nasza cena:
255,00 zł
(8% VAT)
Cena rynkowa: 295,25 zł
Przewidywana dostawa: Już jutro!
MojeKurczaki.pl gwarantują bezpieczne zakupy.
Otrzymasz kupiony przedmiot albo zwrócimy Ci pieniądze.

Dr Kurczak Poleca!

Pamiętaj!!!
Biegunki są najczęstszym problemem występującym w hodowli ptaków i jest odpowiedzialna za zwiększony współczynnik FCR, a to właśnie on dotkliwie obniża osiągane zyski. Nie pozwól na to, działaj szybko sprawdzonymi rozwiązaniami!!!

Opinia sklepu o produkcie

Laxilin jest mieszanką paszową uzupełniającą zalecaną do stosowania w przypadku uporczywych biegunek, problemów z mokrą ściółką. Odpowiednio dobrana kombinacja składników ziołowych (wyciąg z ostropestu plamistego, kwas taninowy, wyciąg z tawuły wąskolistnej i tymol) w skuteczny sposób minimalizują problemy związane z występowaniem biegunek. Wspomagają prawidłowe procesy trawienne.

Laxilin zawiera dużą ilość kwasu taninowego, który wykazuje silne właściwości ściągające, powstrzymuje wysięk wody i elektrolitów do światła jelita i normalizują funkcjonowanie błon śluzowych.

Tanina zawarta w Laxilin wykazuje silne działanie ściągające, przeciwbiegunkowe, przeciwbakteryjne, przeciwkrwotoczne. Tanina łączy się z białkami tworząc nierozpuszczalne w wodzie połączenia. W ten sposób powstaje warstwa ochronna na powierzchni śluzówki jelit i prowadzi do oddzielenia toksyn i bakterii od błon śluzowych. W ten sposób ogranicza przenikanie wody do światła jelita niwelując odwodnienie, a reagując ze ścianami bakterii zaburza ich namnażanie.

Informacje producenta

Wskazania:

Laxilin został stworzony aby szybko reagować w przypadku wystąpienia:

  • biegunek fizjologicznych (nagła zmiana paszy, świeże zboże, stres)
  • biegunek wywołanych infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi
  • niestrawności pokarmowych

Stosowanie:

Laxilin zaleca się podawać w ilości 500-1000ml/ 1000l w minimum 1/2 ilości wody wypijanej przez 3-5 dni. Po zastosowaniu przepłukać linię standardowo stosowanym zakwaszaczem do wody.

Uwaga!!!
Nie łączyć z preparatami zawierającymi kwas taninowy. Przed użyciem wstrząsnąć.

Skład:

1l Laxilin zawiera:

Materiały paszowe: chlorek sodu (11.4.1) (NaCl), siarczan magnezu (11.2.3) (MgSO4xH2O)

Dodatki technologiczne: sorbitol (E420)

Dodatki zootechniczne: wyciąg z ostropestu plamistego (CoE 551) 280 000mg, kwas taninowy 56 000mg, wyciąg z tawuły wąskolistnej (CoE 199) 51 000mg, tymol 10 500mg.

Składniki analityczne: Na 390mg, popiół surowy 2%, białko surowe 0%, oleje i tłuszcz surowy 0%, włókno surowe 0%, lizyna 0%, metionina 0%

 

Producent:

Herballine

Rodzaj paszy:

Mieszanka paszowa uzupełniająca