AgriGerm F 5kg

BESTSELLER

AgriGerm F doskonały preparat dezynfekcyjny. Idealny zamiennik Virocidu F

259,00 zł (8% VAT)
Cena rynkowa: 289,50 zł
Przewidywana dostawa: Już jutro!
MojeKurczaki.pl gwarantują bezpieczne zakupy.
Otrzymasz kupiony przedmiot albo zwrócimy Ci pieniądze.

Opinia sklepu o produkcie

AgriGerm F jest silnym środkiem dezynfekującym wszystkie powierzchnie w kurnikach i innych budynkach hodowlanych. AgriGerm F można wykorzystać do dezynfekcji każdych powierzchni, pomieszczeń, budynków hodowlanych, mat dezynfekcyjnych, środków transportu zwierząt i magazynowania paszy. Posiada szerokie spektrum działania:

 • bakteriobójcze przy stężeniu  0,25% w ciągu 5 minut
 • grzybobójcze przy stężeniu 2,5% w ciągu 15 minut
 • wirusobójcze przy stężeniu 1,25% w ciągu 30 minut

AgriGerm F jest aktywny na powierzchniach zabrudzonych, można go stosować wielokrotnie i nie powoduje uodparniania się drobnoustrojów.

AgriGerm F można stosować w trakcie hodowli w obecności ptaków w celu obniżenia "ciśnienia wirusowego". Szczególnie skuteczny jest w stosunku wirusa ptasiej grypy H5N1 przy 0,10% stężeniu w ciągu 120 minut i przy 0,25% w ciągu 60 minut, wirus Aujeszki przy 0,20%, wirus Newcastle przy 0,50%, wirus Gumboro przy 0,20%.

AgriGerm F posiada zezwolenie DSV nr 00845 przy dawce 0,5% (choroby pochodzenia wirusowego), odpowiada przepisom dotyczącym procedur i produktów stosowanych do czyszczenia materiałów i przedmiotów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi, produktami oraz napojami przeznaczonymi do spożycia przez ludzi i żywienia zwierząt (obowiązkowe płukanie, przy kontakcie z żywnością).

AgriGerm F posiada zezwolenie wprowadzenia na rynek Ministerstwa Rolnictwa nr 2030019 do pomieszczeń, materiałów transportu i hodowli zwierząt.

Informacje producenta

Wskazania:

AgriGerm F zaleca się stosować:

 • przy hodowli wszystkich zwierząt: kaczki, indyki, brojlery, nioski, strusie, króliki, świnie, owce, bydło, kozy, konie itp.
 • dezynfekcji powierzchni po myciu: urządzeń, pojazdów i pomieszczeń dla zwierząt, budynków i sprzętu magazynowego oraz przygotowalni pasz dla zwierząt
 • dezynfekcja powierzchni podczas hodowli: unikać bezpośredniego rozpylania na zwierzęta
 • kąpiel dezynfekcyjna racic i kół pojazdów
 • zamgławianie na zimno i na gorąco dla każdych powierzchni i pomieszczeń

 

Stosowanie:

Przed zastosowaniem AgriGerm F dokładnie umyć dezynfekowane powierzchnie.

 • Przerwa sanitarna: ściany, sufity, podłogi. otoczenie, poidła, pipety, koryta, obiegi wody, klatki, zbiorniki, silosy itp.

  Rozcieńczyć do 0,25% - 2,5%, nakładać metodą rozpylania, moczenia, mycia - szczotkowania pozostawiając do przereagowania na 25 - 35 minut. W przypadku powierzchni przeznaczonych do kontaktu ze środkami spożywczymi - spłukać. Nie spłukiwać ścian, sufitów, podłóg i otoczenia.

   
 • Dezynfekcja murów, ścian i podłóg w obecności zwierząt: roztwór o stężeniu 1,25% nakładać na powierzchnie poprzez rozpylanie 2 - 3 razy w tygodniu. Unikać rozpylania bezpośrednio na zwierzęta.

   
 • Kąpiel dezynfekcyjna racic i kół: sporządzić roztwór o stężeniu 1,25%, przelać do mat, basenów przejazdowych i regularnie uzupełniać. Dobrze jest dezynfekować również wnętrza pojazdów przeważających pasze dla zwierząt i same zwierzęta.

   
 • Zamgławianie: stosować 1l AgriGerm F na 3l wody na każde 1000m3. Nie spłukiwać ścian, podłóg i otoczenia poddanego zamgławianiu.

   

Skład:

1l AgriGerm F zawiera: chlorek dimetylodidecyloaminium 20g, czwartorzędowe zwiazki amoniowe: benzylo-C12-18-alkilodimetyloamonium chlorki 80g, aldehyd glutarowy 150g, nitrylotrimetylenotris (kwas fosfoniowy) 19g.

Producent:

Vet Protect

Z tym produktem warto zamówić także !

Zobacz także